У Житомирі лікарі обговорили шляхи профілактики захворювань на туберкульоз – ЄМІЛЬЧІНЕ СЬОГОДНІ

У Житомирі лікарі обговорили шляхи профілактики захворювань на туберкульоз

Україна входить до п’ятірки найнебезпечніших країн щодо поширення мультирезистентного туберкульозу. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я впроваджує глобальну програму з подолання туберкульозу в Україні за умов виконання нашою державою низки конкретних вимог, пише Житомир Сьогодні з посиланням на Житомирську ОДА.

 Про це говорили 21 березня, на розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер «Імунізація населення як фактор профілактики соціально значущих хвороб. Проблеми туберкульозу».

 «Минулого року із усіх захворілих на туберкульоз в Україні 40% є особами без постійного місця проживання, а решта – соціально активні громадяни. У 2016 році в Україні на 8% зросла кількість хворих на туберкульоз дітей, із них – 33 дитини до року. А помирає щороку від цієї недуги майже 5 тисяч осіб (кожний шостий хворий на туберкульоз). Україна входить до п’ятірки найнебезпечніших країн щодо поширення мультирезистентного туберкульозу. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я впроваджує глобальну програму з подолання туберкульозу в Україні за умов виконання нашою державою низки конкретних вимог», – сказав голова Координаційної ради Павло Яворський.

 Також він додав, що підвалини зростання такого небезпечного  захворювання, а особливо серед дітей  були закладені ще 10-15 років тому, коли  в Україні почав з’являтися прошарок так званих «активістів», які разом з окремими ЗМІ почали проводити антивакцинальну кампанію. Наслідки тієї антигуманної пропаганди просто жахливі.

 Спосіб створення імунітету дитини – вакцинація. Будь-яка інфекція може бути ліквідована при рівні колективного імунітету у 95%.

 Учасники заходу також обговорили сучасні  методи діагностики туберкульозу та актуальні питання дотримання вимог інфекційного контролю за туберкульозом закладами охорони здоров’я області.  Наголошувалось й на важливій ролі ефективного спілкування у практиці медичних працівників з питань імунізації.

Джерело: Житомир Сьогодні

Leave a comment

Your email address will not be published.


*